LANECO PROJEKTI AVALÖÖK RIIAS


Erasmus+ rahvusvaheline projekt Maastikuehitajate uued oskused linnade rohealade rajamiseks (Landscapers' new competencies for urban greening ehk LANECO) sai 21.-22. veebruaril Riias avalöögi. Kokku said projektipartnerid Soomest, Eestist ja Lätist. Omavaheline silmast-silma suhtlus ja projekti põhjalik läbiarutamine loovad eelduse edukaks koostööks ja projekti õnnestumiseks.

Soome projektipartneri Soome Rohe- ja Maastikuehitajate Liidu eestvedamisel viiakse Soomes, Eestis ja Lätis lähikuudel läbi intervjuud, millistest uutest oskustest maastikuehituse töömaailmas 3-5 aasta perspektiivis vajaka jääb. Kolme riigi uurimuste kokkuvõttena valitakse üks oskus, millele Yebisu Eesti eestvedamisel luuakse täienduskoolituse õppekava. Õppekava koostamisse on kaasatud Soome ekspert, Soome Maastikukujundajate Liidu juhatuse esimees ja Ahlman Edu projektijuht Kaisa Koskelin.

2024. aasta kevadel korraldavad Yebisu Eesti ja Eesti Maastikuehitajate Liit Valgas reaalse täienduskoolituse rahvusvahelisele maastikuehitajate meeskonnale. Valga vallavalitsus on uut maastikuehitusobjekti valmis võõrustama ja selle ehitamist toetama. Ka lätlastele on koolituse toimumise koht meeltmööda 🙂

Projektist lähemalt siit

                                     

                                                             LANECO projekti meeskond

Järgmine
Maastikuehitaja kutseeksamite hindaja koolitus

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: