WLife project addresses green labour shortage and promotes inclusion

W-Life Projekt

Yebisu Eesti on uhke partner W-Life projekti juures, mis tegeleb rohelise sektori kasvava tööjõupuuduse lahendamisega ja kaasamise edendamisega. See projekt keskendub maastikukujunduse valdkonnale, mis on kliimamuutuste ja Euroopa Liidu taastamisseaduse valguses üha olulisem.

2024-2-FI01-KA210-VET-000293288

Project period 01.01.2025 – 30.06.2026

Mis on W-Life?

 

W-Life projekt on Erasmus+ KA210-VET-Väikese Mahuga Partnerlus kutsehariduse ja -koolituse valdkonnas (projekti number 2024-2-FI01-KA210-VET-000293288). Projekt algas jaanuaris 2025 ja lõpeb 30. juunil 2026. Selle eesmärk on välja töötada jätkusuutlikke praktikaid, mis toetavad kaasatust ja rätsepatööna loodud töökohti, aidates ületada tööjõupuudust rohelises sektoris. Projekti juhiks on Kaisa Koskelin AhlmanEdust.

 

Projekti eesmärgid ja metoodika

 

Projekti keskmes on Euroopa Kvalifikatsiooniraamistik (EQF), mis on osutunud tõhusaks vahendiks haridusasutuste ja tööelu vahelises dialoogis. Erilist tähelepanu pööratakse EQF-tasemetele 1 ja 2, mille ülesandeid on sageli keeruline määratleda, juhendada ja toetada.

W-Life projekti eesmärk on:

  • Artikuleerida ja tuvastada tööülesannete kirjeldamise viise, mis vastavad tööandjate vajadustele ja arvestavad töötajate individuaalseid oskusi.

  • Luua terviklik “retseptiraamat” praktiliste tööriistadega tööjuhendamiseks, oskuste kaardistamiseks ja töö kohandamiseks kõigil oskustasemetel. See “retseptiraamat” võib sisaldada näiteks digitaalseid, illustreeritud, jutustatud või kuuldavaid tööjuhiseid, et toetada õppimist ja tööle asumist.

 

Kaasamise ja vastutuse edendamine

 

Projekti peamine eesmärk on edendada kaasatust ja tagada, et kõigil lõpetajatel oleks juurdepääs tööhõivele. See saavutatakse takistuste, näiteks sotsiaalsete, kultuuriliste või füüsiliste väljakutsete eemaldamise kaudu. Samuti pakutakse töökohtadele konkreetseid mudeleid individuaalsete oskuste rakendamiseks.

 

Rohelise sektori potentsiaali avamine

 

Projekt soovib muuta rohelist sektorit atraktiivsemaks, eriti noorte jaoks. Sektor pakub olulisi töövõimalusi ja lahendusi kliimamuutuste väljakutsetele, kuid selle mainet tuleb parandada. Projekt tõstab esile sektori potentsiaali rätsepatööna loodud töökohtade kaudu, mis suudavad vastata nii tööandjate kui ka töötajate vajadustele.

 

Rahvusvaheline koostöö

 

Projekt viiakse läbi koostöös AhlmanEdu kutsekoolidega Soomes, Bulduri kutsekoolidega Lätis ja Yebisu Eesti EQF-treeneritega Eestis. Projekti õppetunnid ja tulemused peaksid panustama vastutustundlikusse ärisse, kaasatusse ja jätkusuutlikku tööjõu arengusse. See toetab kutseharidusasutusi, tööandjaid, õpilasi ja tulevasi meeskonnajuhte, et luua töökohti, mis on kohandatud ja toetavad individuaalseid pädevusi. Tulemuseks on jätkusuutlikum ja atraktiivsem roheline sektor, mis loob jagatud tuleviku kliimaprobleemide keskel.